دیدار با آقای ناصر کنعانی – سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران

دیدار با آقای ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران
مدیرعامل و کارشناس بنیاد گفتگو و دوستی ملل، با آقای ناصر کنعانی، سخنگو و معاون دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کردند.

این دیدار در تاریخ 28 دی ماه 1401 و مقارن با چهارمین دوره از همایش بین المللی آینده صلح و حقوق بشر در غرب آسیا که به همت بنیاد گفتگو و دوستی ملل برگزار می گردد، انجام شد. در ابتدای این دیدار، آقای مسعود روانخواه مدیرعامل بنیاد به صورت مختصر به شرح فعالیت های اخیر این بنیاد پرداختند. بنیاد گفتگو و دوستی ملل، با حمایت بخش خصوصی و فعالیت داوطلبانه توانسته است اقدامات مهمی را در ایجاد فضای گفتگو و حمایت از حقوق بشر انجام دهد. مشارکت چهره های مهم سیاسی، دانشگاهی و فرهنگی در برنامه های حضوری و مجازی بنیاد در سالهای گذشته یکی از نمودهای موفقیت این بنیاد در تحقق رسالت مهم خویش برای تقویت صلح و دوستی است. حضور خانم آلنا دوهان، گزارشگر ویژه اثرات منفی اقدامات قهری یکجانبه بر بهره مندی از حقوق بشر در چندین برنامه بنیاد از سال 1399 تا کنون نشانی بر پیشرو بودن این سازمان مردم نهاد در دفاع از حقوق بشر و حمایت از ساز و کارهای بین المللی برای حل مسائل حقوق بشری است.
جناب آقای ناصر کنعانی، معاون دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه ضمن استقبال گرم از اعضای بنیاد گفتگو و دوستی ملل، ارتباط با سازمانهای مردمی را وظیفه اساسی معاونت دیپلماسی عمومی دانستند و نقش سازمانهای مردم نهاد را در حل مسائل کلان فرهنگی و سیاسی بسیار با اهمیت شمردند. به عنوان نمونه، در مساله عادی سازی روابط با اسرائیل، اگرچه برخی از دولتها اقداماتی را برای سازش با اسرائیل انجام دادند اما ملتهای مسلمان از طریق نهادها و جنبشهای مردمی با عادی سازی مخالفت کرده اند.
سخنگوی وزارت امور خارجه، حضور شخصیتهای مختلف سیاسی و علمی از ملیتهای مختلف در همایشهای بنیاد گفتگو و دوستی ملل را نقطه قوت آن دانستند و تاکید بیشتری بر این هم افزایی در سطوح مختلف داشتند.
در پایان این دیدار، آقای ناصر کنعانی سخنرانی خود به عنوان افتتاحیه چهارمین دوره از همایش بین المللی آینده صلح و حقوق بشر در غرب آسیا را انجام دادند. در این همایش، شخصیتهای برجسته ای از کشورهای لبنان، عراق، سوریه، آمریکا، ایتالیا، اتریش، سوئیس، مصر و کانادا در محورهای جنایت علیه بشریت و چشم انداز توسعه و صلح به ایراد سخنرانی پرداخته اند.

خروج از نسخه موبایل